32-660 Chełmek; Chełmek, ul. Brzozowa 7A +48 666 648 220 zlobek@chelmek.pl Pon-Pt: 6:00 - 16:30

Rekrutacja do Żłobka Świetliki

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 1 roku życia do lat 3 do naszego żłobka!

To zaszczyt i wyróżnienie, gdy rodzic ufając nam, oddaje swój największy skarb pod nasze skrzydła. Staramy się przez cały rok organizować dzieciom różnorodne zajęcia, które będą równocześnie ciekawe dla maluchów, ale też będą pozwalały im na harmonijny i wszechstronny rozwój.

Do naszej codziennej pracy wprowadzamy dużo elementów zajęć z integracji sensorycznej (zabawy sztucznym śniegiem, plasteliną, piaskiem, produkty spożywcze – makarony, ryże, kasze, wodą, olejem) można powiedzieć, że pozwalamy się u nas dzieciom ubrudzić, dotknąć wszystkiego i dobrze bawić.

Dodatkowo prowadzone są zajęcia z ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Są to zajęcia wspomagające harmonijny rozwój dużej motoryki, trochę gimnastyki, trochę śpiewu, tańca i dużo uśmiechu. Do żłobka zapraszamy również przedstawicieli różnych zawodów: min. dentystkę, policjanta, górnika i strażaków. Przez cały rok, jeżeli tylko pogoda i powietrze pozwalają, wychodzimy i wyjeżdżamy naszym 6-osobowym wózkiem na spacery i plac zabaw. W lecie udaje nam się kilka razy zorganizować dzieciom zabawy z wodą w naszych żłobkowym ogródku. Dzieci były całe mokre, ale szczęśliwe! W październiku 2019 roku został zakupiony i zamontowany w naszym ogródku nowy plac zabaw dla dzieci. Znalazło się miejsce dla zjeżdżalni, piaskownicy i wielkiej huśtawki, która może pomieścić wspólnie kilkoro maluchów.

Z ważniejszych wydarzeń w 2019 roku udało się zorganizować pierwszy bal karnawałowy – wszystkie dzieci miały przepiękne przebrania oraz piknik rodzinny z okazji dnia mamy, taty i dziecka. Dzięki współpracy z radą rodziców udało się wspólnie spotkać na świeżym powietrzu, gdzie na każdego czekało dużo atrakcji m. in. lody, dmuchańce, alpaki, koń, balony, bańki. W ciągu roku staraliśmy się uczcić kilka świąt nietypowych między innymi: Dzień Oceanów, Dzień Kota, Dzień Smerfów, Święto Dyni, Dzień Pszczółki Mai, Dzień Pluszowego Misia. Odbyły się także dwa przedstawienia dla dzieci wykonane przez nasze wspaniałe Ciocie żłobkowe – O żabkach i bocianie oraz Na straganie. Świetnie bawiliśmy się także na zabawie andrzejkowej. Przez cały rok, oczywiście zgodnie z kalendarzem, świętujemy uroczyście urodziny każdego dziecka. W grudniu dzieci odwiedził św. Mikołaj, co dla większości było zaskoczeniem – i prawdopodobnie pierwszym w życiu spotkaniem z tą postacią. Mimo braku zaufania do ubranego na czerwono nieznajomego, wszyscy bardzo cieszyli się z prezentów.

Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy do składania kart zgłoszeń. Dla rodzeństwa przebywającego w żłobku zapewniamy zniżkę czesnego. 

Telefon: 666 648 220

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Zadanie jest dofinansowane ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego w ramach programu “MALUCH+”

maluch logo nowe poziom

Dane kontaktowe:

Adres:
32-660 Chełmek, Chełmek, ul. Brzozowa 7A

Telefon:
+48 666 648 220

e-mail:
zlobek@chelmek.pl